Навіщо потрібна кредитна картка

Січень 2019
15

Кредитні карти онлайнВ нинішній час ми все частіше стикаємося зі складними фінансовими ситуаціями. Причиною тому може бути затримка заробітньої плати, чи надмірні незаплановані витрати. Основна проблема полягає не в маленькому доході, і не в надмірних розтратах, а в тому, що не все і не завжди можна попередньо передбачити та врахувати. Для вирішення подібних життєвих ситуацій є декілька варіантів, одним з яких є кредитна картка.

Так вже склалося, що до використання кредитних карток відносяться скептично: відсотки, комісії, щомісячні виплати й таке інше. Але якщо уважно вивчивши дане питання, зваживши всі «за» і «проти», підібравши найбільш вигідну пропозицію, стане зрозуміло, що кредитна картка — це просто запасний план, на фактично будь-який випадок тимчасових фінансових труднощів.

Для того що б зрозуміти, навіщо ж потрібна кредитна карта, давайте розглянемо основні випадки, коли можна і потрібно її використовувати.

Купівля побутової техніки.

Купівля побутової техніки вимагає великих фінансових витрат одноразово. Варіантів вирішення питання тут всього декілька: відкладати гроші на покупку тривалий період, скористатися кредитом або оплатити покупку кредитною карткою.

Перший варіант має великий мінус, так як поки ви відкладаєте кошти на покупку, її вартість може змінитися, і швидше за все не в меншу сторону. Крім того, важливо розуміти, що протягом усього періоду збору коштів даної побутової техніки у вас не буде. А відповідно можна стверджувати, що питання не вирішене.

Другий варіант передбачає документального оформлення кредиту. Тут можна заперечити, що кредитна картка теж оформляється документально, але не забувайте, що оформляючи кредит на побутову техніку, вам нав’яжуть такі обов’язкові платежі як страхування покупки, сервісне обслуговування та інші, збільшивши вартість покупки на 5-10 відсотків. Крім того, потрібно пам’ятати про жорстку прив’язку до графіку платежів, відсутність пільгового періоду і відповідно щомісячні відсоткові нарахування за виданим кредитом.

Використання ж кредитної картки для купівлі побутової техніки є оптимальним варіантом, оскільки він має ряд переваг:

  • пільговий період – можливість повернути кредитні кошти до початку нарахування відсотків;
  • відсутність комісії при оплаті через термінал або купівлі онлайн (найчастіше банки не нараховують комісію за платіж);
  • зручність використання – навіть у випадку, якщо немає можливості повернути кредитні кошти до закінчення пільгового періоду, важливо розуміти, що відсоткові нарахування, це плата за використання товару, вартість якого ви ще не оплатили!

Будівництво або ремонт.

Якщо придбання побутової техніки — це значні фінансові витрати, то що вже говорити про ремонт або будівництво. Основний плюс використання кредитної картки в даному випадку полягає в тому, що на кредитній картці є певна сума, і використовувати її можна тільки за необхідності, а відповідно і оплачувати відсоток тільки за тією сумою коштів, що вже витрачена. Також не варто забувати, що, повернувши кредитні кошти, їх можна знімати знову, отримуючи повторний термін пільгового періоду. І так до нескінченності, поки йде будівництво або ремонт.

Гроші до зарплати.

У наш час нерідко трапляється так, що роботодавець затримує виплати заробітної плати. І це тільки в тому випадку, якщо у вас фіксована ставка. Що і говорити про ситуацію, коли дохід безпосередньо залежить від виконання плану продаж або оплати наданого сервісу. Тут уже ніяке фінансове планування не врятує. Кредитною картою можна оплатити комунальні послуги, розрахуватися в супермаркеті, поповнити рахунок мобільного оператора тощо. І всі ці платежі будуть без будь-яких комісій (як раніше говорилося, онлайн платежі банки проводять без додаткових нарахувань) і прихованих оплат. Хіба не зручно? Отримавши свою законну оплату праці, ви з легкістю повернете витрачені кредитні кошти, не сплачуючи відсотків, адже пільговий період найчастіше в середньому становить 30-60 календарних днів.

Висновок

Ми розглянули тільки деякі з варіантів використання кредитної картки. Але навіть після короткого аналізу, можна зробити висновок про доцільність та вигідність використання кредитної картки в повсякденному житті. Не варто вірити всім чуткам про кредитні картки. Ґрунтуватися і робити висновки потрібно тільки на власному аналізі. Правильне використання кредитної картки принесе тільки позитивний результат.