Кредитна карта чи кредит готівкою?

Січень 2019
15

Кредит онлайн чи кредитна карткаЩо обрати кредит готівкою чи кредитну карту – питання, що турбує майже кожного, в кого виникла делікатна фінансова ситуація. Обидва варіанти задовольняють необхідність в коштах, але що більш вигідно для позичальника, розібратись не так легко як здається. Для того, що б відповісти на це важливе запитання потрібно порівняти основні особливості кредитних карток та кредитів готівкою.

Кредитна карта – це продукт (послуга) банку, що надає можливість власнику карти використовувати кошти банку, без визначення мети використання, у розмірі кредитного ліміту встановленого на карті. Повертати кошти можна протягом не визначеного періоду і не завжди з обов’язковим нарахуванням відсотків їх використання.

Кредит готівкою – це кошти які надаються в кредит на визначений строк, під певний відсоток. Кредит готівкою може надаватись як банком, так і сторонніми кредиторами. У випадку якщо кредит надається банком, для його видачі потрібно подати заявку, вказавши досить багато уточнювальної інформації (наприклад, мету кредиту) та дочекатись погодження від банку.

У випадку отримання кредиту готівкою від сторонніх кредиторів (будь-яких кредитних організацій) умови отримання кредитів спрощено, кошти можуть надаватись без визначення мети їх використання, підтвердження платоспроможності тощо.

Які відмінності між кредитною картою та кредитом готівкою?

Розглянемо чим відрізняється кредит готівкою від кредитної карти.

Дата та сума кредиту. На відміну від кредиту готівкою знімати кошти з кредитної карти, чи розраховуватись кредитною картою можна будь-коли і саме стільки скільки потрібно, в межах кредитного ліміту. Повернути кошти можна також тоді, коли зручно, варто лише брати до уваги пільговий період за його наявності.Якщо ж кредит брати готівкою, кошти видаються одразу та в повному розмірі, інколи, наприклад якщо кредит надається банком – частинами.

Отже, перша відмінність полягає в тому, коли почнуть нараховуватись відсотки за отриманий кредит: якщо кредит отримано готівкою – плата за користування кредитом почне нараховуватись одразу після його отримання та на всю суму кредиту; якщо ж кошти зняті з кредитної картки – відсотки за користування кредитними коштами будуть нараховуватись тільки з моменту фактичного їх зняття з картки, або ж якщо вийшов термін пільгового періоду (за його наявності), та лише на суму витрачених (знятих) коштів.

Комісія за зняття кредитних коштів. В основному це параметр, що відноситься виключно до кредитних карток. В середньому комісія за виведення коштів з кредитної картки становить від 3 до 5% від суми, що виводиться. Варто відмітити, що за безготівкові операції (оплата товарів через термінал, оплата послуг онлайн) комісія не утримується. Крім того, якщо у вас наявна не тільки кредитна, а й дебетова карта від цього ж банку, кошти можна переказати з кредитної на дебетову карту і лише потім знімати в банкоматі. В такому випадку розмір комісії може бути меншим.

На відміну від кредитних карток, оскільки кредит готівкою надається одразу та в повному розмірі, комісія за отримання кредитних коштів майже завжди – відсутня.

Пільговий період. Завдяки тому, що тепер всі банки намагаються конкурувати по своїм кредитним продуктам, майже всі кредитні карти мають пільговий період. Найчастіше пільговий період триває з моменту зняття коштів з кредитки (або розрахунку за кредиткою) до визначеної дати наступного місяця. Частіш за все та в залежності від того коли були зняті кредитні кошти, пільговий період становить від 25 до 55 днів. Протягом пільгового періоду відсотки за користування кредитними коштами взагалі не нараховуються.

У випадку якщо кредит отримано готівкою пільговий період не надається.

кредит готівкою через ІнтернетНеобмежена кількість використання. Кредитна картка це послуга банку з певною кредитною лінією. Якщо кредит погашено, або частково погашено, власник кредитної картки може повторно скористатися кредитними коштами у межах встановленого ліміту. Кількість таких операцій – необмежена.

Щодо кредиту, то якщо позичальнику знову знадобляться гроші доведеться повторно звертатись до кредитора.

Обслуговування кредиту. Оформити кредитну карту можна на випадок складної фінансової ситуації, або ж якогось форс-мажору, та тримати як резервний план. Без нагальної необхідності кошти з кредитної карти не потрібно знімати, та що саме головне за них не потрібно платити. А от отримуючи кредит готівкою, позичальник повинен повертати кредитні кошти згідно з чітким графіком та з урахуванням відсотків по кредиту.

Зручність отримання. Щоб отримати кредит необхідно звертатись до банку, чи іншого кредитора. Як правило невелики кредити видають досить швидко, але чим більша сума кредиту, тим більше часу потрібно на узгодження такого запиту. Кредит готівкою, як правило, можна отримати досить швидко – в термін від декількох хвилин до декількох днів.

Замовити кредитку можна як при зверненні до банку, так і через Інтернет. Щоб замовити кредитну карту онлайн достатньо вказати свої дані (частіш за все ПІБ та контакти), а після створення заявки з Вами вже зв’яжеться представник банку та з’ясує інші деталі.

Що обрати, кредитну карту, чи кредит готівкою – вирішувати лише Вам. Egroshi лише наводить порівняльну характеристику, що б спростити цей вибір.

Як отримати кредит онлайн, кредит готівкою чи кредитну картку?

Для отримання кредиту чи кредитної карти насамперед потрібно звернутись до кредитної організації чи банку. Зробити це можна декількома способами: безпосередньо звернувшись до відділення, зателефонувавши за контактним номером або ж залишивши заявку онлайн.